בנה אתר בחינם - www.Tisanim.com

 

 

תגובות: docc7@walla.com

קישורים מומלצים

1. האתר של נתן גפן מחבר הספר עוקץ סידרתי שחקר את הפרשה מזה 10 שנים

    ואף חתום על העתירות לבג"צ שהוגשו ביולי-אוגוסט, אשר הביאו להתפתחויות

    ששינו לגמרי את הבנת רצח רבין:  http://planet.nana.co.il/ntn

 

2. הלקסיקון השלם, מסמך בלתי רגיל ומרשים ביותר, אשר נבנה צעד צעד ע"י

    גולשים ומנהלים בפורום רוטר, בראשם פילוביץ שחף, שצירפו קטעי עיתונות ומסמכים 

    ועימם פרשנות שאיפשרה להתקדם הלאה עד לפיענוח הפרשה.

   http://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=5614&forum=gil&omm=0

 

כל תגובה/ הערה שנשלחה תוצג כאן וכלשונה!

1. תגובה לשורה של שאלות שהופנו ע"י אמיר

קראתי בעיון רב את האתר החדש שלך בנושא רצח רבין (http://site.2all.co.il/hadar/) ונותרו לי מספר שאלות פתוחות שלא מצאתי להם תשובה באתר ...

 

(1)     מדוע יגאל עמיר הודה ברצח ולא חוזר בו מזה שנים מהודאה זו? מה המוטיבציה שלו להיות כלוא בבידוד לנצח ?

עמיר האמין עד לאחרונה שהוא באמת הרוצח, ובעצם לא היתה לו שום סיבה שלא לחשוב כך, כפי הנראה הוא יצא מן הבית עם אקדח טעון וכונות אמיתיות. אולם רק כעת הוא מתחיל להרהר בקול בשאלות כגון: כגון מדוע לא ראיתי את הרתיעה בגופו של רבין? למה דיברו על טווח מגע? מדוע מסתירים את תוצאות הצילומים? פורסם שעורך דינו תובע לקבל לידיו את הצילומים והמסמכים שהוסתרו. בידודו ההרמטי מונע ממנו לדעת פרטים יותר ספציפיים.

(2)     מהו המניע לרצח רבין ? מי הרוויח מהרצח אם לא יגאל עמיר ?

לדעתי לא היה שום מניע ולא היתה כוונה לרצח (פרט לזו של עמיר), וודאי שלא קונספירציה מתוכננת, אלא תקלה (מזוז דיבר על כשל באבטחה לא מזמן) שתוצאתה היתה טראגית: יריה בודדת ברבין במהלך (או סיום) הנסיעה. קיימות לכך סיבות אפשריות, הראשונה: פליטת כדור ע"י מאבטח בזמן הנסיעה. מה שלא מתאים לכך הוא עניין גופת המאבטח שהובאה למיון וכן, כתם הדם במושב הימני הקדמי, שני אלה מעידים על חיסולו של המתנקש. הספקולציה שלי היא שהתקלה העיקרית היתה עצם יריות הסרק. זה לא אמור היה להגיע עד לכדי כך, אנשי אגף האבטחה קיבלו התראות ממוקדות, הם אפילו העלו צלפים על הגגות בשל כך, הם היו אמורים ללכוד את יגאל עמיר "על חם" עם האקדח, דקות לפני יריות הסרק. כנראה שבכל זאת הם הופתעו על ידו ונורו יריות הסרק. בעקבות זאת, נשמעו הקריאות: "סרק, זה לא אמיתי", ע" קצין משטרה בכיר, מן הסתם אשר היה מודע להחלפת האקדח (אחרת מדוע הקריאות?). לדעתי, התקלה הזו (שלא לכדו את עמיר בזמן) הולידה שרשרת של טעויות וסיבוכים. הכל עוד יכל להסתדר בכי טוב אילו היה רובין מצווה על דמתי ליסוע לאיכילוב. אולם רובין פעל על פי התרגולת (תגובה אוטומטית, שכפי הנראה לא לקחה בחשבון אפשרות של ירי - אלא צפתה שהמתנקש ייתפס ע"י המאבטחים בטרם יבצע זממו, במיוחד לאור ההתראות הממוקדות שניתנו להם, כולל תמונתו של עמיר). רובין הוביל את דמתי ורבין דווקא למטה השב"כ (הוא ידע שרבין לא נפגע, ולא הפנים את המשמעות של יריות הסרק מבחינת יעד הנסיעה). כאן צריך להוסיף את הנוסע הרביעי, "שוטר" שישב במושב הקדמי, והיה קשור מן הסתם לביום ההתנקשות. יש להניח שאותו אדם, היה שייך לצד השני של המתרס, הצד שמתרגל את אגף האבטחה. כעת, בזמן הנסיעה נוצר קונפליקט בינו לבין אנשי אגף האבטחה (רובין, דמתי) הבאים אליו בטענות קשות: מה פתאום יריות? זה לא היה בתכנון התרגיל! (כשהם יודעים שהפשלה תעלה בעריפת ראשים מאגף האבטחה, סרק או לא- האגף כשל), ויכלו להיות טענות קשות כלפיו גם באלחוט, כאשר אנשי האבטחה בטוחים שהאגף היהודי (ונציגם במכונית השרד) עשו זאת בזדון, בכוונה להכשיל (במאמר מוסגר, אנשי האגף היהודי היו מלכתחילה ביחסים עכורים עם אנשי האבטחה, הם השמיצו זה את זה במשפט, למשל על אי העברת מודיעין, והיו גם הרבה מחלוקות אישיות, נשאיר לפעם אחרת). בקיצור, נוצר מצב מסובך, הנוסע הרביעי מואשם ע"י הנוסעים וגם באלחוט בכוונה זדונית העומדת מאחורי הכשל האבטחתי  (לא נתתם לנו מודיעין מה בדיוק עומד לקרות...) ולא פחות חמור, הם מוצאים את עצמם בדרך למטה השב"כ, ותוך כדי כך מתעדכנים על משמעות היריות בכיכר, נוצר פלונטר, איך יוצאים ממנו? (איך יסבירו את הדווחים על יריות כשרבין רבין לא נפגע?, כעת הכל יהיה שקוף). כאן ייתכן שעצביו של הנוסע הרביעי בגדו בו, מחד מאשימים אותו (ואת חברין באגף היהודי) בכוונות זדון שהביאו לכשל האבטחתי (למשל מודיעין לקוי), ומאידך טוענים כלפיו שיצר פלונטר שאין ממנו מוצא, ואז מתוך עצבים הוא יורה ברבין, ומייד מחוסל ע"י רובין. זה יכול להסביר את כתם הדם במושב הקדמי ואת עניין גופת המאבטח שהובאה למיון. האם זה נכון? לא יודע... המטרה היתה להרחיב את נקודת המבט. 

  (3)     מהי תגובת משפחת עמיר לכתוב באתר זה ?

ידוע לי שהם דורשים לראשונה לקבל את מסמכי המיון החסויים וצילומי הרנטגן.

(4)     מהי תגובת משפחת רבין לאמור כאן ? הרי אם גב' לאה רבין ידעה שרבין מובל למטה השבכ, מן הסתם היא דיברה על כך עם בני משפחתה ?

הגברת דליה רבין קיבלה מנתן גפן עדכון על העתירות, ועל דחייתן בטענה של צינעת הפרט. היא לא הסירה בתוקף סמכותה כיורשת את החיסיון על המסמכים הרפואיים המצויים באיכילוב (טופס ויתור סודיות) ולכן החיסיון נשאר בתוקף.

(5)     האם ניתן לאחר ירי של כדור, שתיים ושלוש להכנס לרכב השרד ולא ליפול על הרצפה גמור ?

לא כשהכדור מרסק חוליה, אזי מדובר במצב השקול לגופה, וודאי שהשיתוק ברגליים הוא מיידי!

(6)     האם קמפלר צילם את הכל, כולל הכנסת רבין לרכב ? האם יש עותק לא ערוך של קמפלר שניתן לצפות בו ? מי ערך את הקלטת של קמפלר ?

עו"ד אייל שומרוני-כהן (פרקליטו של אבישי רביב) ראש 30 שניות נוספות והיה בהלם. קרא קישור בעיתון תל אביב.

(7)     האם קמפלר קשור לכל האירועים או אזרח תמים שטרח לצלם במשך שעות אזור משעמם ביותר בעצרת ? מדוע טרח לצלם את אותו אזור ?

אזרח תמים לא מצלם מספר ארועים שבהם השתתף רבין (יש כקטעי עיתונים שלא סרקתי לאתר), והוא גם לא היה על הגג לבד... (ראה תמונה מתוך הסרט בסעיף על תפקיד התקשורת)

(8)     אם רבין יצא ברכב שרד מהאזור והגיע לאיכילוב באמבולנס...היכן בוצעה ההחלפה ? מי היה בתוך אותו אמבולנס ? היכן עדותו ?

אני משער שרבין נורה בדיוק כשעמד לרדת מן המכונית במיתקן השב"כ. זאת מניתוח זוית הירי. התייחסתי לכך קודם. מנכ"ל מד"א סירב לאשר או לשלול את עניין הפינוי בנט"ן, זאת, בטענה המגוחכת של חיסיון (אתה מבין? במדינה דמוקרטית יש חיסיון על השאלה האם ראש ממשלה שנרצח הוסע ע"י אמבולנס מד"א...) בג"צ גיבה את מנכ"ל מד"א..

(9)     מי מסביר מדוע איכילוב לא ידע על הרצח ? מהי תגובת השבכ מדוע לא הודיעו לאיכילוב ?

בעיקרון, אין צורך לעדכן בית חולים על פצוע או שניים, יש צוות מיון. זה יותר משמעותי בפיגוע המוני, אז צריך לתגבר. השב,כ טען שאיכילוב לא ענה...

(10) מדוע טרחו הרופאים לבצע פעמיים ניתוח רבין, מה היתה המוטיבציה שלהם לשתף פעולה בטיוח ? מי הם אותם רופאים ? היכן העידו אם בכלל ?

זו השאלה הכי טובה עד כה. לא היה ניתוח פעמיים אלא ניתוח אחד, אך הניתוח בוצע לאחר קביעת מותו של רבין (בגופה). אני משער שאמר להם: תנו לנו עוד קצת זמן, ממשלת ישראל עדיין אינה ערוכה, צריך לבחור ממלא מקום, יש סכנה של הפיכה, תחזרו בבקשה לחדר הטראומה לעוד זמן מה. בקשה מסוג זה אינה נראית מוזרה בנסיבות המקרה. על מנת למשוך עוד זמן, עדיף להסתלק לחדר הניתוח (הרחק מעיני הציבור), ולשם מגיעים גם אנשי/ ראשי שב"כ המאלצים את ד"ר גוטמן (תוך מסירת מידע חלקי ודיסאינפורמציה לגבי הנסיבות) להמשיך בריטואל. כבר בחדר הניתוח יש מידור, כאשר ד"ר יקירביץ למשל אינו יודע על קביעת המוות במיון. כלומר, הרופאים ממושמעים, ותחילה אינם מבינים ממש מה המשמעות של כל זה. אחר כך מסבירים להם שדליפת המידע מהווה פגיעה חמורה בבטחון ישראל, ובסופו של דבר, אותם רופאים בבוא הזמן אינם מגנים על השב"כ, אלא על עצמם, היות והם חתומים על דוחות שיקריים (כפי שנדרשו לעשות). 

(11) למה לפרופ' היס לשתף פעולה בטיוח ? מה המוטיבציה שלו ?

לשם כך בודדו אותו מיתר הצוות לרפואה משפטית באיכילוב, החתימו אותו על מסמכי סודיות ואיימו עליו. כעת גם הוא מגן על עצמו ועל שמו הטוב, הודאה בשיכתוב הדו"ח הפתולוגי תסיים את הקרייה שלו.

(12) האם יכול להיות שהרופאים פיספסו בעת קבלת רבין למיון את כלל פצעי הירי שלו ?

אי אפשר לפספס חור ירייה! כמו כן בצילום החזה ממיון מתועדים כל הקליעים.

(13) כמה זמן לוקח פיזית לבצע עירוי של מנת דם לגוף אדם ? של 8 מנות ? של 22 מנות ?

אפשר לדחוס בלחץ את 8 המנות ב 40 דקות כפי שמופיע בדו"ח המיון המקורי. ב 8 דקות אולי 2 מנות דם, וגם לא מקבלים את כל 8 המנות יחד, בנק הדם צריך להכין, ומשחרר כל פעם מנה-שתים.

(14) מה אומרים במשטרה על כך שהבר לקח את הבגדים של רבין ? היינו סילוק ראיות מהזירה ??????

לא פתחו לו תיק ככל הידוע לי.

(15) היכן כל עורכי הדין של עמיר ? למה הם לא טרחו להתעמק בנדון ? מדוע ציינת שעורך הדין של עמיר קיבל כמובן מאליו שצילומי הרנטגן של רבין חסויים מצינעת הפרט ?????

ראשית, באווירה הציבורית ששררה מייד לאחר הרצח, עורכי הדין היו בכלל אמיצים שהסכינו לייצג את עמיר, אז לדרוש צילומים חסויים? במשפט של אבישי רביב, כבר חלף זמן ועוה"ד שומרוני-כהן עיכב את ההליכים מעל 5 ח' עקב כך שלא קיבל לידיו את המסמכים והצילומים (אם כי בסוף הוא נשאר בלעדיהם, אך אבישי רביב זוכה מכל אשמה...). כמו כן, לעו"ד מן השורה אין כלים להבין את מה שלא הובן משך 10 שנים, אפילו ע"י עשרות רופאים שעברו על המשמכים המשוכתבים. לבסוף, עורכי דין עדיין קשורים במימסד ויפעלו בגבולות מסויימים, זה המצב לאשורו גם כעת... 

הכיצד כתבה ועדת שמגר כי הרכבים נסעו דרך בלוך, אם זה בלתי אפשרי לנסוע שם ? מי העיד שהרכבים נסעו דרך אותו אזור צפוף ביותר של אנשים ? יש פרוטוקול של הועדה בנדון ?? מה נשאל אותו מעיד בעניין ? מה היו תשובותיו ?

קרא את עדותו של בול טרייר על מסלול הפיני (דרך בן גוריון צפונה לבן יהודה, ואני משלים- עד מטה השב"כ).

(17) היש אנשים שעמדו במסלול הנסיעה של רבין על פי ועדת שמגר ? שיוכלו להאיר את עינינו ?

כנ"ל

(18) מהי תגובת שבכ לכל הממצאים שאתה מעלה ? לאיתן הבר ?פרופ' היס ? לאנשים אחרים המוזכרים כאן ? אני מציע לפחות לפנות, שירשם פניתי, אך סירבו לשתף כל פעולה ולהגיב על האמור ?

פנינו למשרד הבריאות, איכילוב מד"א, בית המשפט העליון- כולם ניתלים בטענת החיסיון.

(19) היש רופא שיוכל לעבור על כל הממצאים ולהסביר אותם מבחינה רפואית ? כיצד עובדת הפרוצדורה הרפואית במקרה של ירי ? איך מתעדים טיפול ?

יש רופא כזה- אני קרא בסעיף הראשון ובפרקף הטיפול הרפואי-הכל מוסבר

 

זהו תם מעיין שאלותיי בשלב זה.

 

בכבוד רב,

 

אמיר

אזרח סקרן

תודה רבה, עיינתי בתשובות זה היה מרתק, מאלף ומעלף ...

 

בקיצור מה שהנך טוען הוא שרצח רבין היה למעשה מחדל של אבטחה יחד עם רצון לתהילה, ואחר כך כיסוי תחת אחד גדול, תוך ביום רצח.

 

חסר לי:

א.       אם יגאל עמיר יצא עם אקדח עם כדורים חיים, היכן ומי החליפו לו את האקדח \ כדורים ?? או שמא הוא חשב שהוא יוצא לשטח עם כדורים חיים ?

ב.       המטרה שנתנו לעמיר לשבת שם עד לירידת רבין במדרגות היא לתפוס אותו מנסה להתנקש, ואז השב"כ יזכה בתהילה ?

ג.        אם ב' הוא הנכון, מי אחראי למעשה האיוולת הזה ?????

 

תודה.

א. ראשית, יש להביא בחשבון שהחלק החשוב והעיקרי באתר זה מתייחס למסמכים הרפואיים, זה הדבר היחיד שהוא בתחום המקצועי שלי, כל היתר הוא ניסיון לנצל את המידע שנצבר ליצירת תמונה. כלומר, חשוב מאד להבדיל בין השניים: ניתוח החומר הרפואי לעומת תפיסה סובייקטיבית של ההתרחשות, גם אם היא מסתמכת על חומר שפורסם. וודאי שכך הוא לגבי החלפת האקדח, ועל כך התייחסתי בסעיף "החלפת האקדח". במשפט אחד: יש להניח שיגאל עמיר לא שיקר בעדותו שיצא עם אקדח טעון מביתו, ולחבר זאת לעובדה שעבר קורס אבטחה בשב"כ, שרישיון האקדח נמצא במקום ושבסרט של קמפלר (ועדויות בועדת שמגר) רואים תגודדות של אנשי ביטחון סביבו, מה שנותן מקום למחשבה שהחלפת האקדח נעשתה בזמן התגודדות זו.  

ב. כך זה נראה, אפילו דאגו לצלם פרטי... תאר לך שיגאל עמיר היה נתפס אז עם אקדח, כמה מטרים מראש הממשלה, כשברור שעמיר הוא לא הטיפוס שיכחיש את כוונותיו אלא יודה ואף יתגאה? בכל זאת יש אנשים הטוענים שעמיר ידע שהחליפו את האקדח, ושעבד למען השב"כ אם כי בשלב כלשהו השב"כ זנח אותו. התנהגות משפחת עמיר יכולה לחזק גירסה זו, למשל אחיו לא ממש עשו הכל להראות שסידרו את יגאל, או בגלל שהם גאים בככונות של יגאל או שהם חלק מכל העניין- וזו אפשרות שקשה לבדוק, אין נתונים. אך באגף היהודי כנראה הכל אפשרי.

ג. כרמי גילון במסווה של תרגיל (תרגולת) תיכנן, הדליף  לעיתונות כבר באוגוסט על הכוונות.

שלום,

 

נא הוסף את התגובה הבאה:

=================

 

עצוב וכואב לי לדעת שכל מה שאירע הוא תוצר של "כבאי פירומן", כלומר ראש השב"כ דאז כרמי גילון תיפקד על תקן כבאי המדליק שריפה, מזעיק כוחות, ואז הוא הראשון שנחלץ לטפל בשריפה ולזכות בתהילה!

 

כמו כל הדלקת שריפה, יודעים איך היא מתחילה, אך לא יודעים איך מסתיימת, והשריפה שהכבאי הפירומן שלנו הדליק הרסה לנו את החברה הישראלית למשך שנים רבות!

 

תודה על שהארת את עינינו.

 

בכבוד רב,

 

אמיר

אזרח סקרן ועצוב