בנה אתר בחינם - www.Tisanim.com

 

 
 - - - רצח רבין = משוואה בשני נעלמים - - -
 
הנעלם הראשון - איש המיסתורין
על מנת להבין את הסיפור האמיתי מאחורי רצח רבין, יש להציב במרכז התמונה דמות מיסתורית, דמות אשר ועדת שמגר וכל המנגנון שסייע בבניית הגירסה הרישמית השיקרית, ובטישטוש התרחיש האמיתי לרצח רבין, מאד לא רצה שתדעו עליה, ואף נקט באמצעים להעלמת קיומה מתודעתכם,
וכשגורמים אלה נאלצו בכל זאת להתייחס משהו, הם עשו זאת ברמזים סתומים בלבד, תוך שימוש בהטעיות מתוחכמות.
 
אם כן, מדובר במאבטח הרביעי (בעיתונות הוא נקרא המאבטח השלישי), גבר הלבוש בחליפה כהה, חולצה בהירה וענב עניבה שחורה, אשר במהלך הצעידה ממדרגות החניון לעבר מכונית השרד, ביצע תמרון מוזר וקריטי- אשר הסתיים בנטישת גבו של רבין.
 
הנקודה הקריטית
איש המסתורין שלנו היה כאמור אחד מארבעת המאבטחים בחוליית הליווי הצמודה. עם סיום הירידה במדרגות, התפרסה החולייה למצב שבו שני המאבטחים הסוגרים ניצמדו לגבו של רבין (א.ה. מימין ואיש הצמד שלו, קרי המאבטח הרביעי משמאל), ואילו השניים האחרים התייצבו האחד לימינו (יורם רובין) והשני לשמאלו (ש.ג., הצמד) של רבין.
 
עיתון "הארץ" בישר ב- 27/11/95  בכותרת ראשית, כי ועדת החקירה הפנימית של השב"כ, אשר חקרה את רצח רבין, זיהתה את הנקודה הקריטית שאיפשרה את "הרצח". מדובר במהלך מוזר ותמוה שביצע המאבטח הרביעי במהלך הצעידה, כאשר אותו מאבטח נטש לפתע את גבו של רבין, וזאת לאחר שעצר, הסתובב ימינה ולבסוף פנה לאחור והשאיר את גבו של רבין חשוף.
 
עיתון "הארץ" ציין גם שהועדה לא היתה מסוגלת לעמוד על סיבת הנטישה והפנייה לאחור של המאבטח הרביעי (להוציא את התרשמותו של ישראל מורדי, שהמאבטח הרביעי פנה לדבר עם מישהו). מכאן אנו למדים שהמאבטח הרביעי עצמו "נעלם" איכשהו בסמוך מאד לרצח, או אף בליל הרצח עצמו, ולכן לא ניתן היה לשאול את פי המקור. נסיבות "היעלמו" של המאבטח הרביעי יכולות להסביר את הניסיון של ועדת שמגר להעלים את קיומו גם בדו"ח שמגר. 
 
  
 
 
מה ניתן לדעת על זהותו של המאבטח הרביעי?
 
לשם כך, ניעזר בתמונות שצולמו ובסרט של קמפלר:
 
שלב הירידה בגרם המדרגות: בתמונה של שלווינסקי במורד המדרגות, נראים שני מאבטחים המכסים את גבם של בני הזוג רבין, ושניהם לבושים בחליפות הדורות ועונבים עניבות. המאבטח הנמצא לימינו של רבין ומעט מאחוריו הינו יורם רובין, ואילו המאבטח הנמצא ממש מאחורי גבו של רבין הינו גבר  נאה, שייחודו הוא בכך שהינו האדם היחיד שועדת שמגר "התעלמה מזהותו". לבושו ההדור של אותו מאבטח, ומיקומו מעידים על מעמדו הרם בחוליית האבטחה הצמודה.
 
אלא שלמרות ההתעלמות הבוטה בדו"ח שמגר מזהותו של המאבטח הנ"ל, אשר היה צמוד לגבו של רבין במורד המדרגות, ניתן לזהות את שמו באחד מנספחי הועדה, אשר בה צויין בכתב יד שמו של כל מלווה בתמונה של שלווינסקי. נראה ששמו של המאבטח "הבלתי מזוהה" הוא אבי (אפשרות פחות סבירה גבי, אם האות הראשונה היא ג' ולא א').
 
 ההסבר בתחתית התמונה שייך לד"ר ברונשטיין 
 
 
  המאבטח שועדת שמגר מעלימה את זהותו
 
על כל פנים, בדו"ח הגלוי דאגה ועדת שמגר לבצע תרגיל הטעיה מתחכם, המטשטש את היעדר שמו של אחד מתוך ארבעת חברי חוליית הלווי הצמודה, וזאת בדרך של הוספת שם לא רלוונטי.
 
מתוך דו"ח שמגר:
 
וזה סדר צעידת הפמליה:
 
(א) המאבטח ג.ה., המוביל;
(ב) אחריו ראש הממשלה ובקרבה צמודה אליו מימינו, מפקד חולית הליווי הצמודה יורם רובין;
(ג) מצד שני, המאבטח איש הצמד ש.ג.;
(ד) במרחק קטן, כסוגר מאחור, הלך המאבטח א.ה.
 
אם כן, ועדת שמגר מצרפת את שמו של המוביל (ג.ה.) לשמות שלושת המאבטחים מחוליית הליווי הצמודה (ומתעלמת מן המאבטח הסוגר, איש הצמד של א.ה.), ובכך מתקבל הרושם שבידינו שמות כל ארבעת חברי חוליית הליווי הצמודה.
 
על העובדה שהמוביל אינו חלק מארבעת חברי חוליית הליווי הצמוד ניתן ללמוד ממחקרו של ד"ר ברונשטיין:
 
"לחוליה של יורם רובין היה מוביל קבוע, שעדי אזולאי החליפו אישית בצעידה זו".
 
"כמו כן, בדו"ח מצויין רק סוגר אחד, א.ה., ואולם בחוליית הליווי הצמוד היו שני סוגרים, אך ה"צמד" של א.ה., הנראה היטב בסרט של קמפלר (המאבטח הרביעי), אינו מוזכר כלל בדו"ח שמגר".
 
במילים אחרות, ועדת שמגר צירפה את שמו של המוביל (ג.ה.) לשמות שלושת חברי חוליית האבטחה הצמודה, והמאבטח הרביעי נותר עלום השם, תוך כדי כך שהועדה מותירה "חור" וירטואלי מאחורי גבו של רבין (רק סוגר אחד). אלא שה"חור" הדמיוני הופך לאמיתי בקירבת העציץ, שלידו שוהה יגאל עמיר. העלמת זהותו ואף קיומו של הסוגר השני, מלמדת מחד על רגישות העניין, בדומה למידע על הנקודה הקריטית שאיפשרה את הרצח, ומאידך הדבר מפליל את ועדת שמגר, שבדומה לזיופים במסמכים הרפואיים היא מהווה חלק אינטגרלי ממנגנון הרמייה.
 
 
מייד נדון בתימרון המוזר של המאבטח הרביעי, הצמד של א.ה., המאבטח שועדת שמגר התעלמה מקיומו, ואם מישהו סבור כעת שהמאבטח הרביעי, עלום השם והזהות, הוא לא אחר מאשר המאבטח שהיה צמוד לגבו של רבין במדרגות, והשם "אבי" נרשם על מיצחו, הוא נמצא בחברה טובה.
 
 
שלב הצעידה לעבר המכונית והתמרון המוזר של המאבטח הרביעי:
בסרט של קמפלר, נראית לראשונה פמליית ראש הממשלה כשהיא צועדת מכוון המדרגות לעבר מכוניתו של ראש הממשלה והעציץ המפורסם. בתמונה הראשונה, בה עדיין לא רואים את ראש הממשלה, נראה גבר גדל מימדים הלבוש בחולצה בהירה (מסומן בחץ אדום), ונמצא בטור השמאלי שמקדם את פני הפמליה (נכנה אותו X). מייד לאחר מכן מגיח המאבטח ש.ג. מחוליית הליווי הצמודה, בחור גבוה ורחב מידות, הלבוש בחולצה קצרה בהירה ומתחתיה חולצה שחורה. 
ש.ג. מקדים את ראש הממשלה, ובכך מאפשר לבחור גדל המימדים הרוכן לכוונו של רבין להושיט יד ימין ארוכה לרוחב חזהו של המאבטח הרביעי, וכנראה שרבין תוך כדי צעידה מניף את ידו השמאלית ומחזיר לחיצת יד מהירה. ש.ג. עוצר, מסתובב לאחור וממתין עד שיגיע רבין, ואז מיישר עימו קו ומסתובב חזרה לכוון הצעידה, וזאת תוך כדי שליחת יד ימין ארוכה לאחור, לעבר X, שכנראה מחזיר גם לו לחיצת יד מהירה. הסמכותיות של האיש ניכרת מייד הן בשל קירבתו לראש הממשלה והן בשל העובדה שהוא לא מהסס לחסום את נתיב תנועתו של שוטר מלווה המתקדם לעברו.
 
אז מגיע הרגע המוזר ביותר, בו X נצמד למאבטח הרביעי מעט לפני העציץ, טופח על כתפו הימנית ואולי אף מנסה למשוך אותו שמאלה (או לסמן לו על משהו משמאל), ואז שולח המאבטח הרביעי טפיחה קלה בכף ידו השמאלית למאבטח ש.ג שלפניו, ועושה לפתע פניית ציר של חצי סיבוב ימינה, ובהמשך משלים בפנייה לאחור.
 
בכך יוצר הנוטש חור בטבעת האבטחה, אליו נכנסים ישראל מורדי ויגאל עמיר. השאלה הגדולה היא האם יש קשר בין X לבין המאבטח הרביעי, והאם X ניסה לרמוז/למקם את המאבטח בכוונו של יגאל עמיר.
 
   יתר התמונות ברצף בתחתית העמוד.
רביעיית המאבטחים:
נקודה צהובה = יורם רובין, כחולה = ש.ג.
ירוקה = א.ה., אדומה = המאבטח הרביעי.
 
הנעלם השני - המוביל של הפמליה
דמות מפתח נוספת שהועדה מעלימה, הינו המוביל שלא הוביל. מדו"ח שמגר ניתן להבין שהמוביל של הפמליה היה א.ה. (ראה למעלה), בעוד שעדי אזולאי צעד בקירבת החולייה המלווה:  "בקרבת החוליה המלווה ומלפניה צעד גם ע.א. ראש ענף המבצעים של היחידה".
 
 
ואולם ד"ר ברונשטיין עמד על כך שהמוביל הקבוע של החולייה נעדר:
לחוליה של יורם רובין היה מוביל קבוע, שעדי אזולאי החליפו אישית בצעידה זו. הוועדה קיבלה הסבר לא משכנע להחלפה. אזולאי העיד בוועדה (וגם חזר על עדותו בבית-המשפט), כי טיפל בארגז מכשירים, שעמד במסלול הצעידה. לפי הסרט, לא היה שם כל ארגז; ולפיכך, לא היה כל טיפול בו. אזולאי רצה, כנראה, לעמעם את חלקו באירוע – הובלת ראש הממשלה היישר לקרבת המתנקש (קטע מדבריו של ד"ר ברונשטיין).
 
אם נפתח מעט את הנושא, נבין שהועדה מנסה לטשטש את היעדרו של המוביל הקבוע והחלפתו בעדי אזולאי, ובמקביל אנו מתוודעים למיכשול בו נתקל המוביל, מכשול  (רישמית, מדובר בציוד של אביב גפן) שעיכב את המוביל, אם כי מכיוון שלא נראה שעדי אזולאי התעכב בשל מכשול כלשהו, לא נותר אלא להניח שהכוונה היא להנמקת היעדרו של המוביל הקבוע של חוליית האבטחה, כשגם הפעם לא ניתן כפי הנראה לקבל את הסברו של המקור.
 
היעדרו של המוביל הקבוע, וההסבר הלא משכנע שקיבלה הועדה להחלפה, מציבים את המוביל הקבוע גם הוא במרכז, שכן הרוצח האמיתי חוסל/התאבד בליל הרצח, וכל היעלמות של מאבטח צריכה להדליק נורה אדומה, שמא יש קשר בין ההיעלמות לרצח. כדאי לזכור שגם הנהג הקבוע של רבין נעדר בליל הרצח וכנראה שגם המאבטח האישי הקבוע התחלף ברובין זמן קצר לפני הרצח. 
 
לשאלה לאן נעלם המוביל הקבוע, האם הוא היה שוטר כמו עדי אזולאי, והאם בתוקף היותו המאבטח המוביל, הוא היה הנוסע הרביעי חשיבות עצומה. ראשית, מפני שיואב לימור דיווח כתבה: "הרגע שלא נשכח", שבמושב הקידמי התיישב שוטר. שנית, יש יסוד סביר להניח שהנוסע שישב במושב הקידמי הימני רצח את רבין, ומייד חוסל/התאבד.  
 
על השותף של יגאל עמיר
למדנו על השותף של יגאל עמיר מהוריו, שהתראיינו כמה חודשים אחרי הרצח וסיפרו כי הם יודעים שהיה ליגאל עמיר שותף שאינו אבישי רביב, והם יודעים את זהותו, ומתוך עדויות שני שוטרים בועדת שמגר, אשר העידו על היצמדותו של יגאל עמיר לרכב GMC, שדלת מכוניתה היתה פתוחה, והנהג אף החליף עם יגאל עמיר כמה משפטים. השוטרים נתנו תיאור של האיש ושל לבושו.
 
      
 
 
ידוע גם שבחשבון הבנק של יגאל עמיר הופקדה בסמוך לרצח המחאה מחשבון משותף (בנק הפועלים בירושלים) ממקור מוזר, בנו של שופט ביהמ"ש דן אנגלהרד ואדם נוסף ששמו גביר.
 
      
 
לבסוף, ועדת שמגר העלימה את העובדה שיגאל עמיר סיפר בחקירתו כי באוטובוס מהרצליה נסע עימו "פעיל ימין" ש"נדבק" אליו, ותוך כדי כך סיפר לו שאיתמר בן גביר עומד לרצוח הערב את ראש הממשלה. ועדת שמגר עשתה לא מעט על מנת להעלים את קשריו של עמיר עם גורמים שונים בליל הרצח.
 
נקודה אחרונה, בניגוד לנאמר, יגאל עמיר לא הודה מייד ברצח רבין, אלא לקח לשב"כ 5 ימים להוציא ממנו הודאה, וגם זאת, רק בצילום במצלמת וידאו ניסתרת. גורמים מסויימים אף רמזו שההודאה וההפללה של מרגלית הר שפי הושגה תוך שימוש בחומרים פסיכוטרופיים, המקנים שליטה על הקורבן.
זה אולי גם מסביר את התנהגותו המוזרה של עמיר לאורך כל הדרך.
 
 
 
 
מהלך הנטישה של המאבטח הרביעי
 
רביעיית המאבטחים:
נקודה צהובה = יורם רובין, כחולה = ש.ג., ירוקה = א.ה., אדומה = המאבטח הרביעי.