בנה אתר בחינם - www.Tisanim.com

 

 
תמונת "הרצח" הכי מפורסמת מזוייפת
 
בדומה לסרט של קמפלר, שעבד עריכה ועיבוד כולל הוספת רשף וחיתוך כל הקטעים הקריטיים (ובהם 30 השניות בסוף הסרט, בהן רבין נכנס למכונית על רגליו, ובמקביל מאבטח מתיישב במושב הקידמי לצידו של דמתי, המאבטח שהועלם ע"י ועדת שמגר), כך גם התמונה המפורסמת שיוחסה לגרשון שלווינסקי.

תמונה זו מזוייפת מכמה טעמים:

א. גבו של אהרון ברנע מסתיר חלק גדול מגיבורי הארוע, אלא שבפועל אהרון ברנע כלל לא היה באזור...  אהרון ברנע שמע על ההתנקשות בהודעת איתורית שקיבל מדב גילהר!

ב. התמונה עברה חיתוכים, כשבתמונה העליונה נראית כף יד הנשענת על הבגז' ולצידה מציץ קנה מאיים, בעוד שבתמונה שהופיעה בעיתונים קוצץ חלק זה.

ג. בתמונה של שלווינסקי נראה הנהג דמתי עומד נינוח לפני הדלת הקידמית, כשגופו ופניו פונים כלפי חזית המכונית, כאילו אינו מתעניין כלל ב"דרמה" שמאחוריו, בעוד שבסרט של קמפלר דמתי ניצב כל העת כשגופו ופניו פונים לעבר הצד האחורי, כשגופו אף רוכן בדריכות מעל הדלת הקידמית ופניו מרוכזות בחלק התחתון. כך זה נמשך בכל הפריימים החל מיריית הסרק הראשונה הראשונה, עד אשר דמתי נכנס למכונית.

מה ניסו לעשות כאן? צריך לזכור שהתמונה פורסמה 24 שעות לאחר האירוע, הרבה לפני פרסום הסרט של קמפלר.

הרושם הוא שהצמידו מספר סצנות זו לזו בכוונה ליצור מצג שווא של "ערימת בשר" על מנת "לטשטש" את עובדת חסרונו הבולט של "פצוע" כלשהו המוטל על הארץ.

1. סצנת דמתי והמכונית צולמה כפי הנראה זמן רב לפני הארוע, כשרבין עוד היה רחוק ודמתי המתין בנחת לפני הדלת הקידמית.

2. סצנת "הלפיתה" היא ככל הנראה עריכת מיקס של 2 סצנות שונות: קרוב יותר לאהרון ברנע נראית רגלו הימנית של רבין כשהיא מתוחה על קצות האצבעות, בעוד שחזהו של רבין נתמך ע"י רפ"ק יולזרי ופלג גופו העליון "קוצץ".

מאחורי סצנה זו נראה שוב רבין, והפעם כשהוא כורע ונתמך ע"י עדי אזולאי, אוטוטו לפני שהוא מתייצב, מתרומם ונדחף למכונית. מתחתיו ישנן רגלים, כפי הנראה של מאבטח.

 

גופו של אהרון ברנע וראש הבחורה שלשמאלו הוצבו מן הסתם במטרה להסתיר את יתר הפרטים בזירה. 

 

ניתן אומנם לזהות גם שני שוטרים מאחורי ה"ערמה", אלא שהאחד אקדחו בכיסו והאחר ידיו חשופות, כך שאין אפילו שמץ של דמיון לזירת הארוע האמיתית (על סמך הסרט של קמפלר), בה נראה במרכז הזירה קצין משטרה עם אקדח שלוף.

בקיצור- לא נראה כל קשר בין התמונה של שלווינסקי לבין הסרט של קמפלר. נראה שהתמונה עובדה סצנה על גבי סצנה על גבי סצנה: 1. דמתי והמכונית (הכי מוקדם). 2. רבין לפני שהוא כורע. 3. רבין כורע ונדחף למכונית.

 

למעלה: התמונה של שלווינסקי ובה נראה הנהג דמתי כשהוא ניצב לפני הדלת הקידמית וראשו (נקודה צהובה) מופנה באדישות כלפי חזית הרכב, וידו השמאלית אוחזת בדלת הקדמית הפתוחה לרווחה. הדלת האחורית מימין נעולה- בניגוד למצבה בסרט של קמפלר !!!

למטה: בסרט של קמפלר נמצא דמתי כל העת קידמית לדלת הקידמית (שהיא חצי פתוחה), וגופו פונה לעבר החלק האחורי של המכונית.

הרושם הוא שהתמונה של שלווינסקי ערוכה ממספר סצנות שונות שצולמו בזמנים שונים, כשסצנת עמידתו של דמתי ופניו כלפי חזית המכונית מוקדמת יותר, ועל סצנה זו "הלבישו" ככל הנראה שתי סצנות נוספות בהן רבין נתמך קימעא ומתרומם/נדחף לעבר המכונית.

 

גבו של דמתי מסומן בנקודה אדומה:

לאחר הפסקה, מתחדש הסרט לאחר ש"נעלמו" כמה עשרות פריימים. כעת מגיעה הסיטואציה של כניסת רוה"מ למכוניתו (את רוה"מ דאגו שלא יראו).

לעולם לא תראו את דמתי ניצב בתנוחה כפי שהיא נראית בתמונה של שלווינסקי.

שימו לב לאקדח השלוף בידיו של קצין המשטרה הנמצא במרכז הזירה, והאקדח לא מש מידיו ממש עד לאחר הנסיעה. אין בתמונה של שלווינסקי סיטואציה כזו, ובכלל אין שום דמיון בין מה שקורה בסרט של קמפלר לתמונה של שלווינסקי: