בנה אתר בחינם - www.Tisanim.com

 

 

השבץ המוחי וההתמוטטות שקדמה לרצח רבין

הבה נלבן את הסתירה הקשה ביותר, לכאורה, בפרשת רצח רבין:

עובדתית:

1. יגאל עמיר לא ירה ברבין כדורים חיים.
2. יגאל וחגי עמיר יושבים בכלא כבר 11 שנים.

לכאורה, עובדה 2 סותרת את 1, שכן בניגוד לרצח קנדי, יגאל עמיר נשאר חי ואילו היה חף מכל פשע לא היה מסכים לשבת 11 שנים על שום כלום. גם לא סביר שמשפחת רבין או הרופאים יודעים כל העת שיגאל עמיר חף מפשע ומשתפים פעולה (נניח מתוך פחד).

לכן מתבקש סט נוסף של עובדות ומסקנות :

1. יגאל עמיר היה אחראי בדרך כלשהי למותו של רבין.
2. רבין לא מת רק מירי.


והמפתח להבנת ההתרחשות נמצא כרגיל במסמכים הרפואיים:


יצחק רבין לקה בשבץ מוחי בזמן הנסיעה למטה השב"כ.

בעניין הארוע המוחי, האינדיקציה לכך היא סטיית מבט חזקה שמאלה (המהווה עדות ודאית לפגיעה מוחית באונה מוחית ימנית). העובדה שב CT לא ציינו את הממצא אינה צריכה להפריע, כיוון שברוב המקרים לא רואים בשעות הראשונות של ארוע מוחי את סימני האוטם).

מכאן שכפי הנראה, יש אמת בדבריו של רובין על כך שרבין איבד ברגע מסויים את ההכרה (והופיעו סימנים נוירולוגיים).


סיפור הרצח במלואו:

על יגאל עמיר, סוכן שב"כ מ 1992 (שכינויו "התימני"), הוטל לבצע פרובוקציה יחד עם אבישי רביב (ששהה בקירבת מקום). לרוע המזל, בזמן שיגאל עמיר נכנס לפעולה, המאבטח הרביעי א', ששמר על גבו של רבין, הופרע ע"י מישהו מאחור, הוא פנה לאחור והשאיר את גבו של רבין נטוש. יגאל עמיר שמצא את עצמו לפתע בסיטואציה מפתה, פעל בניגוד למצופה, ובמקום לבצע פרובוקציה קטנה הוא יצר פרובוקציה גדולה, כזו שהכניסה את רבין לבהלה וללחץ קשה, אף על פי שלא נפגע פיזית.

מכאן מגיעים להתמוטטות של רבין בנסיעה, לשבץ המוחי, וניתן לשער את ההיסטריה של המאבטחים בדרך לרמת אביב/צהלה.

בסופו של דבר, התמוטטותו של רבין מחייבת להפוך את הפרשייה ל"רצח" ולא לשבץ מוחי.

ניתן להניח שיגאל עמיר יודע שהוא יישב על הריגה בלבד, ובאופן עקיף, גם אם לא התכוון לכך הוא היה זה שהביא בסופו של דבר למותו של רבין. על כל פנים, ליגאל עמיר אסור בשום אופן להתכחש לרצח, היות והאלטרנטיבה מבחינתו ומבחינת משפחתו היא גם לשבת וגם להיחשב כבוגד, סוכן שב"כ פרובוקטור שהעליל על הימין ועל מרגלית הר שפי.

הצוות הרפואי ומשפחת רבין - להם ידוע שיגאל עמיר היה הגורם הראשי למותו של רבין, ולכן הם לא יצאו מגידרם להפר את דרישות השב"כ ויתר גורמי המימסד לשתוק. כך גם לגבי אישים מסויימים מימין.

מה צפוי כעת?

שומה על אפרים סנה וחבריו להביא לשחרורו של יגאל עמיר בתוך תקופת זמן סבירה (למשל עם שחרור ברגותי). הם יעשו הכל, כולל "גיוס" מליונרים עלומי שם וניהול קמפיין סמוי לשחרורו של הפרובוקטור התועה.

סטיית מבט שמאלה: