בנה אתר בחינם - www.Tisanim.com

 

 

נתן גפן

נתן גפן הוא בכיר חוקרים פרשת רצח רבין, שבלעדיו לא היתה פרשת רצח רבין מפוענחת לעד. נתן עשה עבודת שטח ועבודת חשיבה כאחד, השיג את המסמכים הרפואיים ותיחקר באופן אישי את כל הנוגעים בדבר, כולל משפחתו של יגאל עמיר ופרקליטיו. כל מה שנכתב באתר זה הוא פרי עבודה משותפת עם נתן, שתחילתה בנובמבר 2004. את מימצאינו העיקריים תירגמנו ל-3 עתירות לבג"ץ, שנועדו להמחיש לציבור את חלקו המרכזי של המימסד, משרד הבריאות, מד"א משרד המשפטים, הפרקליטות ובג"ץ בעלילת הדם הנפשעת. כעת לא מסוגלים כל השותפים לעלילה להעלים את חלקם המופיע בחתימת ידם על גבי המסמכים הרשמיים, כמו תשובות מתחמקות מפניות למד"א ולמשרד הבריאות, תגובות הפרקליטות המפלילות, והחלטות בג"ץ, שיחזרו כמו בומרנג לחבורת בייניש-שמגר, ששיקריהם מתנוססים מעל גבי מסמכים רישמיים הנושאים את סימלה של מדינת ישראל.  

ישנם עוד רבים ששאלו שאלות והעלו השערות, שחלקן תרמו לעניין דרך עירור סקרנות ותמיהה, אך חלקן האחר של הספקולציות והתנהגות מפיציהן הקלה מאד על גורמים במימסד להטביע חותם של הזויים ושוחרי קונספירציות על כל התמימים ששאלו שאלות אמיתיות, ובכך גרם נזק בלתי הפיך לחשיפת עלילת רבין.

ישנם גם כאלה שהשתמשו בחומר של נתן גפן על מנת להיטמע בקרב הקהיליה של חוקרי רצח רבין, ובכך הצליחו להעביר למימסד מידע פנימי על כל דליפה של מידע רציני, כמו זה שהוביל לשליפתו מן המגירה של סרט התעמולה של השב"כ: "תיק לא סגור", בעקבות חשיפת ממצאי הרנטגן. חלק מטיפוסים אלה נואשו ופרשו לאחר שלא נותרו בידיהם כלים להתמודד עם ממצאים רפואיים מתועדים והעברת המאבק לבג"ץ, כי כר הפעולה המרכזי שלהם מוגבל לשטח, כולל לאתרי אינטרנט כטוקבקים, ופעילות ציבורית מתוקשרת היטב שנועדה להמאיס על כל גורם פוטנצילי את העיסוק בנושא, ולהציג את החוקרים כהזויים. ואולם הטכניקה הכי יעילה והרסנית, של "חוקרי" רצח רבין שתולי המימסד היא לערבב בין אמת להזוי. באופן זה הציבור מתקשה להבדיל בין המופרך לאמיתי ורוכש תפיסה אזוטרית של כל הגילויים. מבחינה זו, ההתמקדות בבגדיו של רבין הינה הטעייה מתוחכמת, הן מפני שהבגדים המקוריים לא הגיעו לידי היס (אלא נלקחו בפקודת שמעון פרס ע"י איתן הבר), והן מפני שמדובר בקישקוש, שכן הערכת טווח הירי בבדיקת הבגדים הינה משוערת בלבד, כשפיוח בלבד משחק תפקיד כלשהו, וגם זה לא תורה מסיני.

חמור מכך היה הניסיון של שתולי המימסד למזער ולו במעט את הנזק הבלתי הפיך שנגרם מחשיפת צילום הרנטגן. לא ניתן למנות אפילו מקצת מן ההגיגים בנושא, שניסו בכל דרך להחזיר את הגלגל לאחור, והמציאו המצאות שונות ומשונות, אבל אפילו הדמיון הפורה ביותר של המוח שמאחורי מפיצי ההבלים לא יכול להתמודד עם דליפת צילום רנטגן סטנדרטי, החושף בפני כל רופא מן השורה ומומחה את הסודות על מעלליהם הזוועתיים של בכירי השב"כ וסייעניהם במשרד הבריאות, בפרקליטות ובבג"ץ.    

בין האישים החשובים שחידדו נקודות קריטיות שסייעו בגילוי האמת באופן קונסיסטנטי, אמנה בראש וראשונה את אדיר זיק ז"ל, ואת מאיר משולם ששילם ביוקר על גילוייו, ותרומה חשובה גם לאורן אדרי ובול טרייר מאתר רוטר שיצרו ספרייה שלמה של חומר מתועד.